We wtorek do gabinetu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie trafił specjalistyczny aparat usg, zakupiony w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.
Stacjonarny aparat USG z zestawem czterech głowic SonoScape P25 dostarczyła wyłoniona w przetargu firma Vetiss sp. z o.o. Urządzenie umożliwia wykonanie szerokiego wachlarza badań diagnostyki ultrasonograficznej, w tym: echokardiograficznych, naczyniowych, tkanek miękkich, mięśniowo-szkieletowych, a także badań dopplerowskich z oceną przepływu w tętnicach nerkowych, tętnicach szyjnych, naczyniach tętniczych i żylnych kończyn oraz innych badań dopplerowskich obrazujących przepływy w zmianach guzowatych.
Pozwoli to na szybsze i dokładniejsze diagnozowanie zwierząt znajdujących się pod opieką TOZ-u – mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. – Sprzęt będzie wykorzystywany podczas udzielania bezpłatnej pomocy weterynaryjnej zwierzętom bezdomnym, wolno żyjącym oraz odbieranym podczas interwencji prowadzonych przez Towarzystwo. Koszt aparatu to 97 900 zł.
Dostarczone urządzenie to jeden z elementów zwycięskiego projektu SBO pn. „Szczecin pomaga zwierzakom – wyposażenie przychodni TOZ”. Na pozostałe, podczas dwóch przeprowadzonych przez miasto przetargów, nie zgłosili się żadni dostawcy. Obecnie, w porozumieniu z autorką projektu, trwają prace nad modyfikacją parametrów przedmiotów zamówienia , w celu ich lepszego dopasowania do możliwości potencjalnych oferentów, a następnie ogłoszony zostanie kolejny przetarg.
Dziś rozpoczął się nabór projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego
Na zgłoszenie swoich pomysłów mieszkańcy mają czas do 30 czerwca do godz. 15.30.
Przypominamy. Do zagospodarowania jest ponad 17 milionów. Wystarczy mieć pomysł na inwestycje lub działanie w obszarze lokalnym lub ogólnomiejskim, zebrać minimalną liczbę 10 podpisów na liście poparcia i w podanym terminie zgłosić swój wniosek do magistratu. Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.
Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 17 520 000 zł.
Projekty mogą być:
- ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, na które przeznaczono 30% środków.
- lokalne – na które przeznaczono 70% środków.
Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne.
Wnioski można składać do 30 czerwca 2022 r. (do godz. 15.30) drogą ELEKTRONICZNĄ, logując się na stronie www.sbo.szczecin.eu, lub tradycyjnie poprzez wypełnienie papierowego formularza zgłoszeniowego i złożenie go w siedzibie lub filii Urzędu Miasta.
Wszelkie informacje na temat SBO oraz tegorocznych działań w ramach Akademii będą opublikowane na stronie www.sbo.szczecin.eu.